קורקינט חשמלי בשבילי אופניים זה הכי אחי

קורקינט חשמלי בשבילי אופניים!

 

למדינת ישראל יש אינטרס גדול מאוד לעודד רכיבה על קורקינט חשמלי. בראש הסיבות הללו עומדת דאגה לזיהום האויר, וקורקינט חשמלי נחשב כרכב ירוק השומר על איכות הסביבה.

במסגרת הפעילות של משרד התחבורה לצמצום זיהום האוויר וגזי החממה הנפלטים ממכוניות, היא יוזמת איסוף וגריסה של רכבים ישנים שאין בהם מסנן ואשר המנוע שלהם מזהם את האויר.

יחד עם המשימה של הפחתת זיהום האוויר, עדיין צריך משרד התחבורה לא רק לשמור על כדור הארץ אלא גם על הנוהגים בכביש ובכללם, רוכבי הקורקינט החשמלי.

 מסלול קורקינט חשמלי

רק מגיל 16 רוכבים על הכביש!

במרץ 2016 אושרו תקנות של שר התחבורה ישראל כץ להסדרת הרכיבה על קורקינטים חשמליים או בשמו העברי החדש: גלגינוע.

גיל המינימום הועלה כידוע ל-16 שנים לרוכב על קורקינט חשמלי בכביש.

בנוסף לתקנות החדשות שאותן יזם השר, הוחמרו גם אכיפת החוקים לגבי הרכיבה על קורקינט חשמלי ובצדק.

סמכויות של אכיפת החוקים ינתנו (לאחר הסדרת החוק החדש ברשומות) גם לפקחי תחבורה מקומיים בכל רשות מקומית. הדבר יאפשר איכפת החוקים גם על אופניים וקורקינטים חשמליים. 

הנסיעה בקורקינט חשמלי עפ"י התקנות החדשות מותרת רק בשבילי אופניים או בכביש כאמור לבני 16 ומעלה. כל קורקינט חשמלי חייב לשאת מדבקה ועליה מספרו הסידורי, מהירותו ומשקל הכלי.

 

קורקינט חשמלי ושבילי אופניים!

יש בארץ 1,300 ק"מ של שבילי אופניים שאותם סללה והקימה הקרן קיימת לישראל. תחום הרכיבה על האופנייןם הפך לתחום טיולי לרוכבים רבים, אשר יוצאים מדי סוף שבוע לטיולים בפארקים ובחורשות ורוכבים בשבילי אופניים.

ביערות של הקרן קיימת לישראל יש שפע של שבילים ודרכים המשמשים רוכבי אופניים. רכיבה באופניים באזורים הללו מצמצמת את הפגיעה בטבע מבחינת זיהום אויר.

שבילי האופניים נבחרים מתוך השבילים הקיימים והם חייבים להיות בטיחותים לנסיעה. הקרן הקיימת אוסרת על רכיבה בקורקינט חשמלי בשבילים המיועדים להולכי רגל שכן הם לא בטיחותיים וערוכים לנסיעה בקרקינט חשמלי.

 

מה זה סיגנל?

סיגנל הוא שמו שמו שביל צר עפ"י הקרן קיימת שרוחבו הוא כ-60 ס"מ. הוא מיועד לרוכבי קורקינט חשמלי בלבד (וגם לאופניים חשמליים). הוא מתאים לרכיבה בטור או לרוכב בודד. קרן הקיימת לישראל היא זו שיוזמת כל הזמן הכשרת שבילי סינגלים על פי עקרונות הארגון הבינלאומי לרכיבת שטח באופניים או קורקינט חשמלי. השבילים צריכים לעמוד בשחיקה ובכל תנאי מזג אויר, כדי להגן על הרוכבים מבחינה בטיחותית וכן להעניק חווית משתמש. 

 

בתהליך התכנון וההקמה של שבילי האופניים המיועדים גם לקורקיני חשמלי, מושקע תכנון מוקפד על זויות, סיבובים, שיפועים, ניקוז המים כאשר יש חורף ועוד. שבילי האופניים והקורקינט החשמלי מותאמים גם לרמות רכיבה שונות, יש כאלה המתאימים לבעלי רכיבה מיומנים לצד שבילים לרוכבים מתחילים.

רכיבה על קורקינט חשמלי בשבילי אופניים בפארקים והיערות היא חוויה נפלאה של תחושת חופש מול נופים ומקומות שיוצרים חוויות טיולים של רכיבה בטבע.

 

הובי ניטרו – ההנעה שלך בידיים שלנו . זה לא סיסמה זה דרך ארץ !

 

  חזרה למרכז המידע !

 

אנחנו כאן בשבילך, צור קשר ונשמח לעזור לך בכל שאלה!

 

© כל הזכויות שמורות להובי ניטרו  - אין לקחת או להעתיק שום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב.