תחרות אופניים

כך תכינו את הגוף לתחרות אופניים

הכנה לתחרות אופניים מחייבת אותנו להיות מוכנים הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה המנטלית. במאמר הבא נדון בכמה מהאספקטים הפיזיים החשובים ביותר: נראה אילו מוצרי מזון ותוספי תזונה כדאי לשלב כבר מהיום הראשון של ההכנות, על אילו מאכלים דווקא מומלץ לוותר ומה כדאי לשתות כדי לשמור על מאזן תקין של מלחים בכל שלב של המירוץ .

תוספי תזונה

על מנת לבנות מסת שריר שתאפשר דיווש מסיבי בעליות יש צורך בתוספת של חלבון איכותי לסדר היום התזונתי שלכם. למרות שבשוק קיימות מגוון של אבקות חלבון מומלצות, אסור לשכוח לחשוב על הטווח הארוך ולברור באופן יסודי אילו מוצרים אתם מכניסים לגוף שלכם. אחת האבקות הטובות ביותר ( וכזו אשר חביבה גם על ספורטאים צמחוניים וטבעוניים בגלל הרכב החומרים הייחודי שלהם) היא אבקת ה- PURE ISO SOY. היא מבוססת על חלבון הסויה ומספקת יחס נהדר בין פחמימה לשומן כך שתוכלו לצרוך אותה עם מרבית סוגי המזון.  

אוכל ושתייה

מקובל לדבר על אכילה נכונה במובן של העמסה של פחמימות לפני אימון ותחרות אך רבים שוכחים שבנייה של תפריט לספורטאים תחרותיים היא הרבה יותר מורכבת מהסתמכות על מנות הפסטה הקבועות. כדאי לאכול באופן מסודר מגוון של פירות וירקות בכל ארוחה ולבחור בעופות ודגים בעלי ערך שומני נמוך. מומלץ להעדיף עופות טריים ולא לוותר על אכילה של דגי סלמון ומקרל אשר ידועים ברמות האומגה 3 הגבוהות שלהם. האומגה 3 יאפשר לכם לשמור על המפרקים שלכם אשר מתמודדים עם העומס של פעולת הדיווש המונוטונית. מומלץ גם לשתות לאורך כל היום ולהימנע משתייה של קפה ותה אשר יגרמו לירידה ברמות הסוכר והמלח בדם.

ויטמינים

על אף שנכון לומר שאנו זקוקים לכל הוויטמינים וניתן להשיג את כולם מאכילה נכונה, כחלק מהכנה איכותית לתחרות אשר מפיקה מהגוף שלנו את המקסימום כדאי להתעכב קלות על קומפלקס וויטמיני הB ובראשותם הB6. וויטמין זה תורם ליצירה של תאי דם אדומים ומשפיע על  התפקוד המנטאלי שלכם. לא הרבה יודעים זאת, אך B6 תורם לפרוק הפרוטאינים ולכן בצירוף של B12 הוא נחשב לחלק אינטגרלי מכל דיאטה ספורטיבית. אגב, כדי להימנע מסדקים ושבירה של עצמות עקב נפילות מומלץ להתמיד בלקיחה של וויטמין D. על אף שרבים טוענים שהשמש הישראלית מספקת די והותר ממנו, בלא מעט מחקרים נצפה שהוא דווקא נמצא בריכוז נמוך במיוחד בקרב שכבות רבות באוכלוסייה.

המאמר נכתב באדיבות אמינו שופ - חנות תוספי תזונה המובילה בישראל

 

שמחים שהגעת עד לכאן ,הובי ניטרו ישראל – ההנעה שלך בידיים שלנו . זה לא סיסמה זה דרך ארץ !

מחפשים אופניים חשמליות ? 

לעוד  מידע כנסו ללינק מרכז המידע האדום. 

  חזרה למרכז המידע !

 

אנחנו כאן בשבילך, צור קשר ונשמח לעזור לך בכל שאלה!

 

© כל הזכויות שמורות להובי ניטרו  - אין לקחת או להעתיק שום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב.