אופניים חשמליות לשטח אטגרי

אופניים חשמליות לשטח אטגרי זה הכי אחי ! 

יש הרבה אנשים שכל כך מחוברים לאופניים החשמליים (חשמליות) שלהם, שהם לא מסתפקים רק בזוג אחד לעבודה, אלא רוכשים גם אופניים חשמליים לשטח כי הם אוהבים אקסטרים.

מדוע אנשים אוהבים אקסטרים, ולמה אופניים חשמליים הם גם אתגר, במאמר שלפניכם.

כל האנשים בעצם נוטלים איזה שהוא סיכון שמתבטא בתחום מסוים. יש שלוקחים סיכון והולכים לעבוד במקום שהם לא בטוחים שיצליחו בו. יש אנשים שמתחילים מערכת יחסים ומקוים שהיא תצליח למרות שיש בזה סיכון. סיכון הוא חלק ממה שאנחנו משלמים כדי להתנסות, לצבור חוויות וללמוד בחיים. בלי סיכונים אין שום חוויה מתקנת ולכן נכון לומר שזה בסדר גמור לקחת סיכונים אבל השאלה היא באיזה תחום, מהו המינון וכמה זהירות וערנות צריך לנקוט. אם אופניים חשמליים הם הספורט האתגרי שלכם, לכו על זה אבל בזהירות ואל תשכחו לחבוש קסדה.

אופניים חשמליות לשטח אתגרי

מי זה פליקס? (לא החתול...)!

פליקס הוא איש אוסטרי נועז מאין כמותו שצנח מגובה של 39 ק"מ. פליקס נטל סיכון שיכול היה להסתיים במותו ולכן אנו לא ממליצים לכל בעלי אופניים חשמליים לשטח, לדהור למשל, אלא לנסוע בזהירות.

מה גורם לפליקס ולאנשים אחרים לעסוק בפעילות ספורט אתגרית ובכלל זה- רכיבה על אופניים חשמליים.

בשנים האחרונות מטפלים רבים מדברים על כך שכאשר עושים פעילות אתגרית, לומדים על איפוק, שליטה עצמית וסבלנות וזה לא רק ספורטיבי, יש בזה בהחלט גם היבט טיפולי.

לקיחת סיכון הוא בעצם מונח יום-יומי אבל יש לומר כי לעיתים יש את הקיצוניים שמתמכרים לפעילות אקסטרים. אלה הם אנשים אימפולסיביים שמחפשים כל הזמן ריגושים והפתעות, וכל טיול אופניים יכול להסתיים אצלם בהישג גינס.

למה אנשים אוהבים את האתגרים הללו? שליטה, אופוריה ורוממות נפש, הם חלק ממה שאנשים שאוהבים ספורט אתגרי מסבירים שהם מרגישים במהלך טיפוס על קיר, על הר, מרתונים וגם רכיבה על אופני שטח חשמליים.

כאשר הם חושבים על האתגר, הם לגמרי לא חושבים על הסיכון, חלילה הפציעה אלא רק על ההישג שלהם.

לא בתחרות של אופניים חשמליות

תחרות היא בעצם המסגרת שיוצרת לחץ ועלולה לגרום לכל ספורט להיהפך למטרה לצבירת הישגים, גם תוך נטילת סיכון. כאשר אתה בתחרות, אתה רוצה לכבוש את היעד, להגיע למקום הראשון. אתה רוצה לתת את הכול ולהרגיש שנתת את הכול, אחרת אתה תאכזב את עצמך.

כך מתנהג כל חובב ספורט אקסטרים ובכלל זה רוכבים על אופניים חשמליות. ביום שתהיה תחרות של אופניים חשמליות, זה מה שיהפוך את הרכיבה על אופני שטח למשל מטיול לתחרות ויגרום לנטילת סיכונים מיותרים.

תחרות לא תמיד בריאה, בעיקר לא כאשר "מלבישים" אותה על תפקודים יום יומיים רגילים. כלומר תחרות מכוניות, תחרות אופנועים, תחרות אופניים חשמליות, כל אלה עלולים לגרום לאנשים לאבד חלק ניכר מהזהירות שלהם ולהגיע רק להשיג, זה הרה פעמים מלווה בסיכון ממש.

הפחד והתענוג מסתבר כך על פי מחקרים, הם שני מקומות שונים במוח. כאשר לוקחים סיכון, מוזרם אדרנלין לגו, ויש תחושה של הנאה אבל אין פחד. למה? כי עכשיו עובד התענוג והפחד נמצא במקום אחר.

ספורט אתגרי- עד כאב!

אנשים שעוסקים בספורט אתגרי עושים זאת לעיתים עד כאב. הם נהנים ומתרגשים, אבל גם כואב להם. ולא כל כך אכפת להם שכואב להם והם גם לא שמים לב. להיפך- ככל שהסיכון שהם לוקחים גבוה יותר, כך הם מתרגשים ונהנים יותר. מסוכן- בהחלט.

אם ניקח לדוגמה רוכבי אופניים חשמליים לשטח, הרי שאם הם מחפשים סיכונים, הם עלולים גם לטפס עם האופניים על גבעות ומסלולים תלולים וזה כבר סיכון מיותר לחלוטין שעלול להיגמר ממש רע.

לפי מחקרים שונים אנשים שמחפשים ריגוש ברמות גבוהות (וגם סיכון גבוה) יעסקו בפעילות ספורט אתגרית כמו צלילה, צניחה חופשית ועוד. אלה שאוהבים אקסטרים אבל במידה ירכבו על אופניים רגילים או אופניים חשמליים וגם יזהרו כאשר הם מטיילים.

 

שמחים שהגעת עד לכאן ,הובי ניטרו ישראל – ההנעה שלך בידיים שלנו . זה לא סיסמה זה דרך ארץ !

לעוד  מידע כנסו ללינק מרכז המידע האדום. 

  חזרה למרכז המידע !

 

אנחנו כאן בשבילך, צור קשר ונשמח לעזור לך בכל שאלה!

 

© כל הזכויות שמורות להובי ניטרו  - אין לקחת או להעתיק שום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב.