חוק אופניים חשמליים

חוק אופניים חשמליים

ביולי 2014 הוסדר חוק התעבורה במדינת ישראל ( חוק אופניים חשמליים) על התקנות להסדרת אופניים חשמליים בועדת הכלכלה בכנסת .

התקנות קובעות כי אופניים בעלי מנוע עזר חשמלי יוגבלו ל-25 קמ"ש ו-250 וואט, בעוד כל חריגה מהמהירות המרבית המותרת תפעיל מנגנון שמפסיק את פעולת המנוע (כפי שמחויב בהתאם לתקינה האירופית ) בנוסף אין איסור על שימוש במערכת 48 V.

האופניים החשמליים אסורים לשימוש מתחת לגיל 16 וחייבים להמצא בהם דוושות ומצערת הפועלת עד 6 קמ"ש מצערת הפועלת מעל ל 6 קמ"ש היא לא חוקית (כלומר אם נתקין ידית גז והמהירות תעלה על 6 קמ"ש יהיו אלה אופניים חשמליים לא חוקיים).

בנוסף לכך, ועל פי החלטת ועדת הכלכלה אופניים חשמליים נושאים תגית מיוחדת עליה הכיתוב "אופניים עם מנוע עזר".

זו תופיע על גוף המרכב (שלדה) במקום בולט לצד יצרן הדגם, שם היבואן וכתובתו בישראל (בכך נידה להבדיל בין אופניים חשמליים שעברו תקן חדש לעומת אופניים חשמליים שעדיין או או לא בכלל) .

כמו כן, האופניים מחויבים בהתקנת אביזרי בטיחות, בהם צופר, פנס קדמי פנס אחורי ומחזיר אור.

חוק אופניים חשמליים

שר התחבורה

ביחד עם משטרת ישראל משרד הפנים ומשרד המשפטים, המליצו לקדם הצעת חוק לפיה תורחב החובה של חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים בכל הגילאים. (כיום השימוש בקסדה חובה רק בנסיעה בין עירונית ובכביש ).

על מנת לחדד את התקנות ואופן השימוש המותר באופניים חשמליים, יושק בשבועות הקרובים קמפיין הסברה מטעם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים המדגיש את התנאים לשימוש בכלים אלו וכיצד לרכוב בזהירות.

שר התחבורה ישראל כץ : " בדומה לאופניים רגילים, אופניים עם מנוע חשמלי מאפשרים גמישות בתכנון הנסיעה ומהווים פתרון יעיל וזול לבעיות חניה במרכזי הערים" .

אכיפת אופניים חשמליים

איכפת חוק אופניים חשמליים על ייבוא , שיווק ומכירה של אופניים חשמלים הינה באחריות משטרת ישראל, ובתוך כך תוטל עליהם המשימה לאכוף את התקנות על הרכיבה בפועל.

ח"כ אבישי ברוורמן יו"ר ועדת הכלכלה שאישר את יוזמת התקנות : "אני מברך על אישור התקנות ובטוח שעם כניסתן לתוקף בקרוב, ועדת הכלכלה תעקוב מקרוב אחר הפיקוח והאכיפה של התקנות".

הובי ניטרו עובדת לפי חוקי המדינה והתקנות החדשות .

לעוד מידע עלינו אתם מוזמנים להתרשם באתר החדש שלנו . 

 

צפה בקטלוג אופניים!

אנחנו כאן בשבילך, צור קשר ונשמח לעזור לך בכל שאלה!

 

© כל הזכויות שמורות להובי ניטרו  - אין לקחת או להעתיק שום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב.