איך לשמור על חיי הסוללה באופניים חשמליים

איך לשמור על חיי הסוללה באופניים חשמליים ?

סוללת הליתיום היא בטריה המשתמשת במספר מרכיבים כימיקליים כדי לייצר אנרגיה בכמות של פי 2 מהסוללות הרגילות שאנו משתמשים בהן.

הן מנוצלות בעיקר במכשירים חשמליים ניידים משום היכולת החזקה שלהן והאפשרות להטעינן מחדש. סוללות ליתיום משמשות אותנו יום ביומו ומחזיקות מעמד בדרך כלל שנה עד שלוש . אך הבעיה בסוללות ליתיום היא שהן נחלשות עם הזמן ערך הסוללה ירד בכ 15% ברבעון .

סוללת ליתיום באופניים

סוללה לאופניים חשמליים

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על חיי הסוללה ובריאותה:

טיפים חשובים

1 ) אל תתנו לסוללה לפרוק לגמרי

עדיף להימנע מלתת לסוללה שלכם להתרוקן לגמרי, זה פוגע באורך החיים שלה. אם תתנו לה להיכנס למצב הזה, או אם תתנו לה להישאר במצב פרוק במשך יותר מדי זמן (מספר ימים), הסוללה עלולה להפסיק לעבוד לגמרי.
בכל הזדמנות להטעין את הסוללה כדי לקבל את מקסימום הסוללה וכדי לשמור עליה לאורך זמן.
החדשות הטובות לקונים סוללות חדשות - רוב סוללות הליתיום החדשות מכילות מתג מיוחד המגן על הסוללה ומונע ממנה לפרוק את המטען שלה לחלוטין. אך בכל זאת לא מומלץ לתת למצב להימשך זמן רב מדי.

2) חום

חום הוא אויבה המושבע של הסוללה. הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לסוללת ליתיום הוא טעינה מלאה ואז חשיפה לטמפרטורות גבוהות. אל תשאירו את המטען שלכם חשוף אם חם בחוץ. חום הוא ללא ספק הגורם המשפיע ביותר כשמדובר על חיי הסוללה שלכם.
כדאי להשאיר את הסוללה בטמפרטורת החדר, זאת אומרת בין 20-25 מעלות צלזיוס.
הימנעו משימוש ממושך בבטריה וכשאתם מרגישים שהיא מתחממת מאוד, כדאי להעביר את המכשיר למקום קריר יותר, או להפסיק את השימוש לזמן מה, אחרת החום יפגע בבטריה ואתם תחוו ירידה ברמת התפקוד שלה.

3) לכבות את הסוללה מהאופניים החשמליים כשלא משתמשים בה

כאשר אתם מסיימים עם נסיעת האופניים החשמליים מומלץ לכבות את הסוויטץ עם המפתח.
כך תחסכו בחיי הבטריה בזמן שאתם לא זקוקים לה. אך כדאי אולי לבדוק עם היצרן ולראות שאין בעיות מיוחדות. שכן דווחו מספר בעיות כמו הצטברות לחות ואבק בתא הסוללה. אלטרנטיבה פשוטה היא לנקות את תא הסוללה מדי שבוע כדי למנוע את ההצטברות של חומרים מזיקים.

4) אחסון הסוללה

אם אתם אכן מאחסנים את הסוללה ולא משתמשים בה, עדיף לאחסן אותה תחת תנאים אופטימליים, אחרת היא תמשיך ותפרוק באופן טבעי ותחלש עם הזמן. לפני האחסון, וודאו שרמת הטעינה של הבטריה נמצא באיזור ה- 70 ~ 80 % (מצב Storage ) .
לאחר מכן אחסנו את הסוללה במקום קריר , הקור מעכב את הפריקה , ושומר על חיי הסוללה למתי שתזדקקו לה.

5) עדיף להשתמש בסוללה חדשה מאשר לקנות אחת משומשת

משום כך, בבואכם לקנות סוללה או אופניים חשמליים חדשים , בקשו אחריות המציינת את ערך הירידה המקסימלי של הסוללה , ביחס לפרק זמן השימוש ( גם אם בפרק זמן של שנה הטענתי 5,000 פעמים הערך לא ירד מהערך הנקוב באחריות הסוללה) .

נסיעה נעימה.

בברכה ,
מעבדה מרכזית לאופניים חשמליים וסוללות ליתיום
צוות הובי ניטרו רעננה

ישנן סוללות ליתיום מסוגים טובים וטובים יותר בכדי לקבל אחריות על סוללה אנו צריכים שהסוללה תהייה עמידה גם בקורוזיה , ( קורוזיה היא תוצר של לחות שנמצאת באוויר במקומות לחים ובימי גשם).

בברכה

צוות הובי ניטרו רעננה .

 

אבזרים נלווים לאופניים חשמליים אביזרים

אנחנו כאן בשבילך, צור קשר ונשמח לעזור לך בכל שאלה!

 

© כל הזכויות שמורות להובי ניטרו  - אין לקחת או להעתיק שום תוכן או תמונה ללא אישור בכתב.